Utworzenie Stowarzyszenia Zawodników Hokeja na LodziePolski hokej nie jest silny. Brakuje nam środków, umiejętności, zdolności organizacyjnych. Ale nie brakuje nam jednego – zawodników z sercem, którzy z zapałem i entuzjazmem godnym lepszej sprawy nadstawiają karku, tracą zęby i łamią kości dla radości z gry.

Nie wiemy, czy jest w tym jakiś wielki potencjał. Czy dzięki temu Polska ma szanse stać się hokejową siłą lub chociaż krajem liczącym się na hokejowej mapie. Ale wiemy, że ludzie z pasją zasługują na szacunek. Że sportowcy zasługują na traktowanie zgodne z zasadą fair play.

Dla siebie już wiele nie wywalczymy. Zdajemy sobie sprawę na jakim etapie hokejowej drogi jest każdy z nas. Ale chcemy godnie cieszyć się ukochanym sportem tak długo, jak zdrowie pozwoli. Chcemy też zapoczątkować coś, co przyniesie owoce w przyszłości. Wierzymy, że domagając się uczciwości i profesjonalizmu teraz, w postępowaniu względem nas, możemy sprawić, że w przyszłości zawodnicy nie będą musieli martwić się o to, czy nie zostaną pozbawieni przysługujących im praw, pozostawieni bez należnego wsparcia, wykorzystani. Może wtedy będą mogli skupić się na grze. Może wtedy stanie się to coś, co dzieje się w sportach drużynowych, gdy zawodnicy są w swoim żywiole, rozumieją się bez słów i mogą stworzyć zespół, który jest czymś więcej, niż tylko sumą członków.

To dlatego zakładamy stowarzyszenie i dlatego chcemy pracować w nim społecznie – by pomagać zawodnikom, walczyć o ich prawa i promować hokej - najpiękniejszą dyscyplinę sportową na Świecie. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którym też leży to na sercu.

NIP 7352880297
Regon 381800975
Krs 0000757369

Nr konta 89 1600 1462 1871 4764 0000 0001